Фудбалери Сарајева побиједили су на Кошеву екипу Борца са 4:2, у дерби сусрету седмог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Утакмица је оправдала епитет дербија с обзиром на обострано отворену игру и велики број прилика. Сарајево је на крају славило и четвртом побједом у сезони преузело лидерску позицију на табели. Гости су се два пута успјели враћати након водства Сарајева, али су у оба наврата већ након минуту-двије примили нови погодак.

Домаћи су повели у 16. минути аутоголом Даниловића који је у жељи да пресијече напад Сарајева послао лопту у властиту мрежу.

Борац је изједначио у 37. минути голом Зиљкића, који је прихватио одбијену лопту на 15 метара и снажним ударцем погодио рашље. Ипак, само минуту касније Сарајево је постигло други погодак. Рахмановић је искористио лоше убацивање из аута играча Борца, узео лопту и ушао у шеснаестерац те поред тројице чувара приземним ударцем погодио гол.

Осим три поготка у првом полувремену обје екипе су пропустиле неколико добрих прилика, Борац два пута преко Закарића те преко Врањеша који је погодио пречку, док су домаћи најбољу прилику имали преко Пејовића који с три метра шутира главом али голман Борца Павловић крајњим напором брани.

На почетку другог полувремена Борац остаје с играчем мање, након што је црвени картон добио Милојевић. Упркос томе, још једном успијева доћи до изједначења. У 71. минути Зиљкић је убацио са десне стране из слободног ударца, а Даниловић је био највиши у шеснаестерцу и главом постигао погодак те се на тај начин искупио за аутогол у првом полувремену.

Ипак, радост гостију ни овога пута није дуго трајала, с обзиром на то да су играчи Сарајева за само двије минуте дошли поново до водства. Стријелац је био Татар који је с 15 метара искоса погодио горњи лијеви угао гола. Исти играч је у 89. минути, на асистенцију Фанима, постигао свој други гол, а укупно четврти у сезони, за коначних 4:2.