Бранитељ наслова континенталног првака, репрезентација Португала отворила је ЕУРО 2020 побједом над Мађарском 3:0.

Утакмица је одиграна на Пушкаш арени у Будимпешти пред 60.000 гледатеља. За разлику од осталих градова домаћина ЕУРА, који су ограничили број гледатеља на 50 посто капацитета стадиона и мање, мађарске власти допустили су 90-постотну попуњеност с тим да су сви гледатељи морали имати потврду да су цијепљени.

Ношени подршком навијача фанатични Мађари успјешно су се бранили све до 84. минуте када се шут Рафаела Гереира одбио од ноге мађарског бранича и завршио у мрежи.

Само двије минуте касније Вили Орбан у свом казненом простору срушио је Рафу Силву, а казнени ударац у гол је претворио Кристијано Роналдо.

У другој минути судачке надокнаде Роналдо је поновно забио за коначних 3:0.

Био је то 22. Роналдова утакмица на еуропским првенствима и његов десети и једанаести гол. Португалски нападач рекордер је у обје те категорије.

Други сусрет тзв. “групе смрти” од 21 сат играју Француска и Њемачка.