Фудбалери бањалучког Борца побиједили су вечерас у гостима бијељински Радник резултатом 1:3 и избили на друго мјесто на табели Премијер лиге БиХ.

Због болести, повреда и картона, тренери Радника и Борца, Дарко Несторовић и Марко Максимовић, нису могли да рачунају на седам, односно пет играча.

Борац је био бољи у првих 45 минута, имао је иницијативу и желио да дође до вођства.

Борац је тек у 42. минуту сломио отпор Радника. Горан Закарић је пронашао Алмедина Зиљкића у шеснаестерцу Сембераца, а овај савладао Далибора Козића и постигао седми гол у сезони за 1:0 у корист Борца.

Радник је кренуо у напад и већ у 52. минуту првим голом у сезони Саше Новаковића, након корнера Марка Миленковића, изједначио на 1:1.

Седам минута касније, једанаестерац за Борац, који је распламсао страсти представника два клуба на трибинама, а сигуран са бијеле тачке је био Горан Закарић за ново вођство Борца.

У 86. минуту је стављена тачка на ову утакмицу. Дејан Мелег је извео слободан ударац, лопта је стигла до грчког интернационалца Панајотиса Мораитиса, који је постигао свој први гол у Премијер лиги БиХ откако је стигао из подгоричке Будућности за 1:3, што је био и коначан резултат утакмице.

Премијер лига БиХ, 24. коло – петак: Младост Добој-Какањ – Зрињски 1:1, Радник – Борац 1:3.

Сутра од 15.00 часова играју Крупа – Тузла Сити и Слобода – Жељезничар, а од 17:00 Сарајево – Широки Бријег.

У понедјељак, 5. априла, у 18.00 часова састају се Олимпик и Вележ.

Табела: Сарајево 49, Борац и Широки Бријег 44, Зрињски 42, Вележ 41, Жељезничар 38, Тузла Сити 37, Младост ДК 23, Слобода 22, Радник 20, Олимпик 19 и Крупа 14.