Ногометши Роме, Наполија, Интера и Аталанте остварили су побједе у сусретима 11. кола талијанског ногометног првенства.

Рома је на гостовању побиједила Болоњу с 5:1, Аталанта је поразила Фиорентину с 3:0, Наполи је славио против Сампдорије с 2:1, док је Интер на гостовању био бољи од Каљарија с 3:1.

Римљани су сав посао обавили у првом дијелу постигавши пет голова. Већ након 15 минута је било 3:0 за госте, а до краја полувремена Рома је забила још два гола, а стријелци су били Поли (5-аг), Џеко (10), Пелегрини (15), Веретоут (35) и Мхитарјан (44). За домаћине је забио Кристанте погодивши властиту мрежу у 24. минути.

Превише проблема није имала ни Аталанта која је на свом терену поразила Фиорентину с 3:0, а стријелци су били Госенс (44), Малиновски (55) и Рафаел Толои (63). Марио Пашалић није наступио за домаћи састав због озљеде мишића, док је Бошко Шурало био на клупи за причуве.

Наполи је губио на полувремену од Сампдорије која је повела у 20. минути преко Јакуба Јантка. Но, у наставку је домаћин забио два гола за побједу, а стријелци су били Лозано (53) и Петагна (68). Карло Летица није бранио за госте.

У првом недјељном двобоју Интер је славио код Каљарија с 3:1.

Оточани су повели голом Рикарда Сотиља (43), а Интер је изједначио у 77. минути преко Никола Бареле. Миланези су до побједе дошли у самој завршници – прво је Данило Дамброзијо у 84. минути забио за 2:1, а коначни резултат поставио је Ромелу Лукаку голом у четвртој минути судачке надокнаде.

Марцело Брозовић је одиграо цијелу утакмицу, а Иван Перишић прво полувријеме код Интера, док је Марко Рог код домаћина уписао свих 90 минута.

Вечерас се још састају Џеноа – Јувентус те Милан – Парма.

На љествици води Милан с 26 бодова, Интер је други с два бода мање, Наполи има 23, а Сассуоло 22 бода.