Рукометаши тузланске Слободе су након узбудљивих 60 минута уписали пету узастопну побједу у првенству БиХ, након што су вечерас у Мејдану у оквиру 8. кола Премијер лиге БиХ савладали Вогошћу резултатом 29:26 (12:11).

Прије почетка утакмице минутом шутње одана је почаст Едхему Сирћи недавно преминулом тренеру РК Вогошћа и легенди босанскохерцеговачког рукомета.

Слободу су до пете овосезонске побједе у првенству предводили капитен Емир Сухоњић са седам, Ален Овчина са пет, те Аднан Туфекчић, Дамир Халилковић, Един Клис и Бечић Анес са по четири постигнута гола.

У екипи Вогошће Бенић Иван постигао је шест голова, Душко Челица и Адис Хрбат пет, док је Елис Мемић постигао четири гола.

Слобода након осам кола има 10 освојених бодова и утакмицу мање.

У наредном колу које је на распореду у суботу екипа Слободе је требала гостовати у Грачаници. Сусрет је отказан због наступа Грачанице у ЕХФ Еуропеан Цуп-у. Вогошћа у наредном колу дочекује Кривају из Завидовића, саопћено је из РК Слобода.