Фудбалери Сарајева вечерас су у Зеници савладали Будућност из Подгорице са 2:1 и пласирали се у плеј-оф УЕФА Европске лиге. Актуелни првак БиХ ће за пласман у групну фазу Европске лиге играти против шкотског Селтика.

Текстуални пријенос утакмице пратите на порталу бхрт.ба.

ТОК УТАКМИЦЕ:

• КРАЈ УТАКМИЦЕ! Сарајево је у плej-офу Европске лиге!
  • Посљедња минута дуела на Билином Пољу. Мирна и сигурна игра у одбрани бх. првака који је пред пласманом у плej-оф
  • Зрињски ће играти продужетке на Кипру против АПОЕЛ-а. Након 90 минута резултат је 2:2
  • Голман Сарајева Ковачевић је добио жути картон због одуговлачења игре. Чак девет играча у биљежници судије из Шпаније
  • 83′ Велики промашај Татара који је за пет метара шутирао изнад гола, након одличне асистенције Ханџића. Татар је пропустио велику прилику да ријеши питање путника у плej-оф
  • Из игре излази капитен Сарајева Ахметовић, а посљедних 10 минута прилику добија Ханџић
  • Низ прљавих стартова играча Будућности који неспортском игром покушавају испровоцирати наше фудбалере
  • 75′ Други жути картон за Рахмановића и Сарајево ће посљедних 15 минута играти са играчем мање
  • 71′ Стопостотна шанса за Ахметовића који није добро захватио лопту 10 метара од гола Будућности. Пропала је велика прилика да Сарајево дође до капиталне предности
  • Сјајне вијести и са Кипра. Зрињски је поравнао на 2:2 голом Немање Билбије
  • ГООООЛ! Какав гол Фанима! Сарајево од 67. минуте води 2:1!
  • 66′ Грбић је преварио Шербечића и шутирао искоса са лијеве стране, али његов ударац брани Ковачевић
  • 64′ Трећи ударац из угла за фудбалере Будућности
  • Првих 15 минута другог полувремена у потпуности је припао гостима из Црне Горе који опасним контранападима стварају проблеме одбрани нашег првака
  • 59′ Фанимо и Оремуш комбинују на 20-ак метара али стопери Будућности отклањају опасност
  • 55′ Велика шанса за фудбалере Будућности који сјајно играју у наставку. Пејовић је са гол црте спасио сигуран погодак након што је Ковачевић већ био савладан
  • 53′ Слободан ударац за Будућност на ивици шеснаестерца. Жути картон добија Оремуш који је већ четврти фудбалер Сарајева са јавном опоменом
  • Доминација гостију на старту другог дијела. Бордо момци су изгубили моментум из првих 30 минута утакмице
  • Већ у другој минути наставка Раичковић је запријетио из слободног ударца али голман Сарајева Ковачевић је био сигуран
  • Почело је друго полувријеме на Билином Пољу
  • Побједник двобоја Сарајево – Будућност у плеј-офу Европске лиге играће против Целтица који је са минималних 1:0 елиминисао ФЦ Ригу
  • Други бх. представник у Европској лиги Зрињски на полувремену има заостатак од 1:2 против АПОЕЛ-а у Никозији
  • Крај првог полувремена у Зеници. Након првих 45 минута резултат је 1:1
  • 44′ 1:1 Мораитис је изједначио на 1:1 у финишу првог дијела послије контранапада Будућности
  • Велика гужва пред голом Будућности, на крају Пејовић шутирао право у голмана гостију
  • 42′ Пејовић је испробао шут са велике удаљености али без проблема за Драгојевића
  • Заоштрила се игра у завршници првог полувремена, јавна опомена за фудбалера Будућности Секулића
  • 36′ Жути картон за Ахметовића због симулације једанаестерца
  • 34′ Прва велика прилика за Будућност, шут Мораитиса одлази поред лијеве стативе Ковачевићевог гола
  • Гости све нервознији, док Сарајево сигурно држи минималну предност из 4. минуте
  • 28′ Жути картон за Рахмановића након чега је дошло до сукоба између играча два тима на травњаку. Гости су од шпанског судије тражили директан црвени картон за фудбалера Сарајева
  • Преокрет АПОЕЛ-а и предност од 2:1 против Зрињског. Стријелац је Нухиу
  • Опасно је било пред голом Ковачевића чије неспретно истрчавање гости из Црне Горе срећом не користе
  • 21′ Одлична шанса за Сарајево. Фанимо је центрирао а волеј Татара сјајно брани голман Будућности Драгојевић
  • 18′ Први корнер за Сарајево изводи Пејовић
  • АПОЕЛ је експресно изједначио на 1:1 против Зрињског голом Атзилија
  • 15′ Рахмановић је покушао украсти лопту на 20-ак метара од гола гостију. Одбрана Будућности је овај пут била концентрисана
  • Зрињски долази у водство од 1:0 на гостовању код кипарског АПОЕЛ-а. Стријелац за Мостарце је Иванчић.