Ногометаши Севиље и Шахтара придружили су се Манчестер Јунајтеду и Интеру у полуфиналу Еуропске лиге, Севиља је у четврфиналу играном у Дуизбургу свладала Вулверхемптон са 1-0 (0-0), док је Шахтар у Гелзенкирхену био увјерљив против Базела са 4-1 (2-0).

Гол за пролазак у полуфинале за Севиљу постигао је Окампос ударцем главом са 10-ак метара у 88. минути.

Енглески је састав највећу прилику пропустио још у отварању утакмице када је казнени ударац Раула Хименеза у 13. минути обранио Боно.

Шахтар је против Базела стигао до увјерљиве побједе захваљујући својим Бразилцима који су постигли сва четири гола, првога је забио Жуниор Мораеш у 2., другог Таисон у 22., трећег Алан Патрикк у 75. из казненог ударца, а четвтог Додо у 88. минути. Пораз Базела ублажио је Ван Волфсвинкел у првој минути судачке надокнаде.

Севиља ће у полуфиналу 16. коловоза у Келну играти против Манчестер Јунајтеда, док ће дан касније у Дизелдорфу свој полуфинални сусрет играти Шахтар и Интер.