Посљедње пласирани тим италијанске фудбалске Серије А, Кротоне, поражен је на ”Олимпику” против Лација у 27. колу резултатом 3:2.

Лацио је постигао два гола у првом полувремену, а стријелци су били репрезентативац Србије Сергеј Милинковић-Савић у 14. минуту и Шпанац Луис Алберта у 39. минуту.

Нигеријац, Сими, најбољи стријелац Кротонеа, са два гола у 29. и 50. минуту из пенала поравнавао је резултат у два наврата.

Могао је Милинковић-Савић још који пут да се упише у стријелце, али није био довољно прецизан. У 84. минуту меча Фелипе Каиседо је постигао гол за коначних 3:2 за ”небеско-плаве”.

Овом тешко извојеваном побједом ”Лацијали”, који су на 7. мјесту на табели, задржавају корак са тимовима који конкуришу за Европу, док је Кротоне остао чврсто закован за дно табеле.

Осим овог меча, вечерас играју Аталанта и Специја који ће састати у 20.45 часова.

За сутра су предвиђене три утакмице, а састају се Сасуоло и Верона од 15.00 часова, Беневенто и Фиорентина од 18.00 часова, те Ђенова и Удинезе од 20.45 часова.

У недјељу, 14. марта, снаге ће одмјерити Болоња и Сампдорија од 12.30 часова, у 15.00 часова ће се састати Парма и Рома, као и Торино и Интер, у 18.00 часова играју Каљари и Јувентус, а од 20.45 часова Милан и Наполи.

На табели води Интер са 62 бода, слиједи Милан са 56, Јувентус са 52, Рома има 50, Аталанта 49, Наполи 47, Лацио 46, Верона 38, Сасуоло 36, Удинезе и Сампдорија по 32, Болоња 28, Ђенова 27, Фиорентина, Беневенто и Специја по 26, Каљари 22, Торино 20, Парма 16 и Кротоне 15 бодова.