Кошаркаши Спарса поражени су вечерас у Сарајеву од екипе Сплита са 64:84, у другој утакмици play-offa за пласман у АБА лигу.

Сплит је тако изједначио резултат у побједама, те ће учесника АБА лиге у наредној сезони одлучити мајсторица.

Сарајевски тим одиграо је веома лоше у фази напада, уз очајан шут за три поена који су, упркос промашајима, форсирали цијелу утакмицу.

Прво полувријеме играло се изједначено. Спарси су били нешто бољи у првом периоду у којем су имали резултатску предност. У финишу четвртине Сплит је искористио пад у игри бх. тима и успио да изједначи.

У другој четвртини Спарси су се доста мучили у нападу, па су Сплићани у потпуности преузели иницијативу те у једном тренутку повели са седам поена разлике. Но, упркос катастрофалном шуту за три поена (1/10) и с линије слободних бацања (4/11) домаћи тим је захваљујући индивидуалним квалитетима успио одржати прикључак и на одмор отићи са “само” четири поена заостатка (35:39).

Серија промнашаја Спарса наставила се и у трећем периоду па Сплит веома брзо серијом 7:0 долази до двоцифрене предности. Домаћи су пет минута били без поена из игре, али су и Сплићани били без идеје у нападу па су домаћи с линије слободних успијевали полако да смањују заостатак. Но, услиједиле су двије тројке Сплита и повратак на двоцифрено водство, односно највећу предност од 14 поена.

Везаним тројкама Бузе и Клавжара Спарси су се вратили у игру, а Захирагић након шест промашаја у 29. минути погађа прву тројку те домаћи серијом 9:2 завршавају трећу четвртину за подношљивих седам поена заостатка.

Ипак, у посљедњој четвртини игра Спарса се потпуно распала, па Сплићани серијом од 16:0 рјешавају питање побједника.

Најефикаснији у редовима Спарса били су Камењаш са 16 и Буза са 13 поена, а код Сплита Марић са 16 те Петковић и Укић са по 14 поена.

Трећа утакмица play-offa која ће одлучити учесника АБА лиге у наредној сезони, бит ће одиграна 20. маја у Сплиту.