Рукометна репрезентација Хрватске савладала је у Бечу Њемачку са 25:24 у сусрету Групе 1 Европског рукометног првенства (ЕХФ ЕУРО 2020). Хрвати су побједом над директним конкурентом изборили пласман у полуфинале завршног турнира у Аустрији, Норвешкој и Шведској.

Шпанија и Хрватска су са шест бодова и максималним учинком осигурали пласман међу четири најбоље репрезентације Старог континента. Њемачка је трећа у Групи 1 са два бода, колико имају и Аустрија и Бјелорусија. Чешка је без бодова.

ТОК УТАКМИЦЕ:

• КРАЈ УТАКМИЦЕ! ПОБЈЕДА ХРВАТСКЕ 25:24! Најбољи меч досадашњег дијела турнира
  • Нови тиме оут њемачког селектора у посљедној минути сусрета
  • ГОЛ Карачић! Хрватска долази у водство у 59. минути!
  • 58′ Тиме оут Лине Червара, Хрвати имају напад за прво водство у утакмици
  • Дувњак погађа важан шут за 24:24, три минуте до краја
  • Рајхман поново сигуран са седам метара, Нијемци минимално воде 24:23
  • Феноменални Карачић за ново изједначење 23:23
  • Шест минута до краја, гледаћемо супер занимљиву завршницу у Бечу
  • 52′ Седам метара за Њемачку, прецизан је Реицхманн – 23:22
  • Сјајни Wолф биљежи 13. одбрану и својим интервенцијама држи Нијемце “у животу
  • Нијемци су се изгубили на терену, Хрвати то још нису искористили. Улазимо у посљедњих десет минута овог узбудљивог меча.
  • Мандић поравнава резултат у 48. минути – 22:22!
  • Кухн враћа Нијемце на плус 2
  • 47′ Минисерија Хрватске за 20:21, “истопила” се предност Њемачке. Селектор Прокоп мора да реагује са тиме-оутом.
  • Друго искључење за капитена Домагоја Дувњака, Хрватска у проблемима
  • 37′ Карачић смањује на 12:16, Хрватима требају брзи голови
  • Wолфф је бриљантан на голу “Панзера”, Хрватска без гола у другом полувремену
  • 34′ Њемачка на +5, сјајну ноћ има Генсхеимер
  • Кастенинг непогрешив, Њемачка иде на 15:11
  • Без голова у прве три минуте другог дијела. У наставку гледамо још чвршће одбране на обје стране
  • Грешка у корацима Карачића, остаје 14:11 за Њемачку
  • Почело је друго полувријеме двобоја Хрватске и Њемачке, директних конкурената за пласман у полуфинале ЕХФ ЕУРО 2020
  • Крај првог полувремена. Њемачка на одмор одлази са предношћу 14:11
  • Искључење за Мусу (Хрватска) који се неће враћати у игру до краја полувремена
  • 28′ Два брза гола Хрватске за повратак на -3.
  • Фуриозна игра Њемачке у финишу првог полувремена, Хафнер погађа за 13:8
  • Невјероватни Волф поново брани седмерац Хорвата и стиже до седме одбране. Хрвати нису искористили чак три седмерца!
  • Судије након гледања видео снимка кажњавају Wиенцека (Њемачка) са двије минуте искључења
  • Њемачка користи два искључења Хрватске и води са 11:8 у 25. минути
  • Прво искључење за Хрватску (Степанчић)
  • 23′ Тиме оут зове селектор Њемачке Прокоп
  • Пекелер добија двије минуте искључења. Нијемци много агресивнији у одбрани са већ пет искључења, али им то засад доноси резултат
  • 21′ Wебер враћа Њемачку на плус 3. Степанчић екпресно узвраћа за 7:9.
  • Први седмерац за Хрватску, искључење за Вебера у 12. минути
  • 12′ Гол Шмита, поново воде Нијемци – 5:4
  • Нијемци играју јаку и агресивну одбрану која је помало изненадила Черварове изабранике на старту утакмице
  • Прво искључење за Њемачку у 9. минути, двије минуте казне за Хафнера
  • 7′ Сјајно отварање Нијемаца који иду на плус 2. Други гол Кастенинга за 4:2
  • У шестој минути Хафнер доводи Њемачку у предност – 3:2
  • 4′ Ветеран Домагој Дувњак погађа за ново водство Хрватске 2:1
  • Први у листу стријелаца код Нијемаца се уписао Тимо Кастенинг
  • Први гол за Хрватску постиже Марино Марић – 1:0
  • Почиње сусрет у Бечу. Хрватска тражи побједу за полуфинале, док Њемачкој треба побједа за наставак наде за пласман међу четири најбоље екипе Старог континента