Премда је наступио без седам стандардних првотимаца који су заражени коронавирусом, Шахтар је у Мадриду шокирао Реал Мадрид побиједивши са 3-2 у сусрету Б скупине Лиге првака.

Гости су већ након првог полувремена водили 3-0, Реал је у наставку забио два брза гола, а судачкој надокнади и трећи, но поништен је због залеђа па је Шахтар могао почети славити.

Шахтар је у Мадрид допутовао без седам стандардних првотимаца који су заражени коронавирусом. Украјинци су били ослабљени неиграњем Таисона, Жуниора Мораеша, Миколе Матвиенка, Андрија Пјатова, Тараса Степанека и Алана Патрика. Прилику на вратима добио је 19-годишњи Трубин, а у обрани су играли двије године старији Бондар и Корниенко.

Гости су могли до водства у 15. минути, Марлос је сам избио пред Куртоу, али је вратар “Краљевског клуба” сјајно обранио. Међутим, у 29. минути нити Белгијанац није могао ништа. Корниенко је сјајно прошао кроз домаћу обрану асистиравши Тетеу који је са 15 минута забио за водство гостију.

Само четири минуте касније било је 0-2. Тете је сјајно пуцао, Куртоа обранио, а Варае испред Дентиња гурнуо лопту у властиту мрежу. Невјеројатно прво полувријеме Шахтара заокружио је Соломон забивши у 42. минути након фантастичне акције за водство 3-0. Соломон је повукако, гурнувши потом лопту Тетеу, коју је вратио петом, а 21-годишњи израелски репрезентативац прецизно забио за невјеројатних 0-3.

Три гола у првом полувремену код куће у Лиги првака, Реал је посљедњи пут примио прије 20 година против Бајерна.

Реал је смањио у 54. минути фантастичним голом Луке Модрића који је погодио с више од 25 метара. Занимљиво, Модрић се овим голом уписао у повијест “Краљевског клуба” поставши тек четврти играч који је забио гол у Купу/Лиги првака са 35 или више година. Прије њега то је успјело тек великанима Алфреду Ди Стефану, Ференцу Пушкашу и Паку Генту.

Само пет минута касније већ је било 2-3, а забио је Винисијус Жуниор свега 15 секунди након што је ушао у игру. Чим је ушао у игру, украо је лопту Украјинцима те се сјурио према гол у забио.

До краја сусрета Реал је јурио изједначење, али није успио. У другој минути судачке надокнаде Федерицо Валверде је забио за 3-3, но погодак је накнадно поништен због залеђа.

У другом сусрету из ове скупине вечерас се састају Интер и Борусија Менхенгладбах.

На отварању А скупине РБ Салзбург и московски Локомотив су одиграли 2-2.

Гости су повели у 19. минути. Антон Миранчук је убацио из корнера, Рифат Земалетдинов главом пребацио до Едера који је забио за 1-0. Изједначио је Доминик Собослаи у посљедњим тренуцима првог дијела фантастично погодивши мало искоса с руба казненог простора у десне рашље.

Салзбург је повео на отварању другог дијела, у 50. минути је погодио Златко Јунузовић. Но, 15 минута прије краја утакмице гости су изједначили, а погодак је постигао Лисакович.

Вечерас се још састају еуропски првак Бајерн и Атлетико Мадрид.