Фудбалери бразилског Фламенга освајачи су овосезонског издања Копа Либертадорес. Они су у финалу, играном синоћ у Лими, у драматичној завршници направили велики преокрет против браниоца наслова аргентинског Ривер Плејта и славили резултатом 2:1.

Присутни на стадиону Монументал могли су заиста уживати у фудбалском спектаклу. Ривер је рано повео, већ у 14. минути, поготком Рафаела Сантоса Бореа. Све до саме завршнице утакмице аргентински клуб имао је водство, а онда је услиједио велики преокрет. Прво је у 89. минути изједначио Габриел Барбоса, да би у судијској надокнади исти играч донио велико славље Фламенгу.

Фламенго је овом побједом стигао до другог пехара у Копа Либертадоресу у клупској историји, док је Ривер пропустио прилику да дође до петог трофеја.