У сусрету осмог кола кошаркашке АБА лиге Задар је у недјељу декласирао Цедевиту Олимпију резултатом 101-63 уписавши прву побједу ове сезоне у регионалној лиги.

Љубљанчани су у Дворану “Крешимир Ћосић” дошли као изразити фаворити, са учинком 6-1, док је Задар имао седам пораза.

Међутим, Задар је већ након прве четвртине имао 10 кошева предности (21-11), а на полувремену +19 (45-26). Домаћин је добио и преостале двије четвртине (27-15, 29-22) за невјеројатних + 38.

Задар су до велике побједе предводили Иве Иванов са 22 кошева, шест скокова и четири асистенције, Доминик Гилберт са 20, те Брајон Ален са 18 кошева. Код Цедевита Олимпије најефикаснији су били Марко Симоновић, Рајан Ботрајт и Коди Милер-МекИнтре са по 11 кошева.

На љествици води Будућност са скором 7-1.