У дербију петог кола групне фазе Европске лиге Рома је на гостовању у Истанбулу савладала Басаксехир с високих 3:0, а у стријелце се уписао и капитен репрезентације Босне и Херцеговине Един Џеко.

Вечерас су на распореду 24 утакмице петог, односно претпосљедњег кола у свих 12 група Европске лиге, најмасовнијег европског клупског такмичења.

Дерби вечери играли су Басаксехир и Рома у Истанбулу, а капитени турских и италијанских тимова били су двојица репрезентативаца Босне и Херцеговине Един Вишћа и Един Џеко.

Тим из Рима боље је отворио утакмицу и повео у 30. минути голом Жордана Веретуа, а Џaстин Клајверт је удвостручио водство Роме у 41. минути.

У судијској надокнади првог полувремена за коначних 3:0 за Рому погодио је Џеко.

У другом мечу групе Ј Борусија Менхенгладбах у гостима је савладала Волфсбергер резултатом 1:0.

Рома и Менхенгладбах имају по осам, а Басаксехир седам бодова, док је Волфсбергер сакупио четири бода.

Међу узбудљивијим мечевима вечерашњег програма свакако су били и сусрети из групе Л гдје је београдски Партизан ремизирао 2:2 на гостовању код АЗ Алкмара, а Манчестер Јунајтед изгубио 1:2 на гостовању код Астане.

Манчестер и АЗ Алкмар су изборили пролаз даље, а Партизан има за чим жалити јер је до пред крај меча имао сигурно водство од 2:0 које му је остављало шансу да дочека прољеће у Европској лиги.