Фудбалери Бајера из Леверкузена побиједили су данас у Менхенгладбаху домаћу Борусију са 3:1, у утакмици 27. кола Бундеслиге и преузели треће мјесто на табели.

Бајер је повео у седмом минуту голом Каја Хаверца, а изједначио је Маркус Тирам у 52. Ново водство гостима донио је Хаверц у 58. минуту из пенала, својим другим голом на мечу, а побједу је осигурао Свен Бендер поготком у 81. минуту.

Бајер је остварио 16. побједу и на трећем мјесту на табели има 53 бода, бод више од Менхенгладбаха, који сада има седам пораза на четвртом мјесту.

Борусија из Дортмунда је као гост побиједила Волфсбург са 2:0. Голове су постигли Рафаел Гереро у 32. и Ашраф Хакими у 78. минуту.

Домаћи су од 82. минута играли са играчем мање, пошто је црвени картон добио Феликс Клаус.

Дортмунд је други са 17 побједа и 57 бодова, док је Волфсбург шести са 39 бодова.

Фудбалери Вердера су на гостујућем терену побиједили Фрајбург голом Леонарда Битенкура у 19. минуту, док су Падерборн и Хофенхајм одиграли неријешено 1:1.

Касније играју Бајерн и Ајнтрахт из Франкфурта.