Фудбалери Бајерна из Минхена побиједили су вечерас на свом терену Ајнтрахт из Франкфурта са 5:2, у утакмици 27. кола Бундеслиге и учврстили се на првом мјесту на табели.

Домаћи су повели у 17. минуту голом Леона Горецке на асистенцију Томаса Милера, који је постигао други гол у 41. минуту. Трећи гол постигао је Роберт Левандовски у 46. минуту. Послије тога Ајнтрахт је у три минута успио да смањи заостатак, головима двоструког стријелца Мартина Хинтерегера, у 52. и 55. минуту.

Четврти гол за Бајерн постигао је Алфонсо Дејвис у 61. минуту, а коначан резултат поставио је Хинтерегер аутоголом у 74. минуту.

Шампион Нјемачке поставио је нови рекорд Бундеслиге са 80 голова послије 27 кола.

Бајерн има 19 побједа и први је на табели са 61 бодом, четири више од другопласиране Борусије из Дортмунда. Те двије екипе играће у уторак у Дортмунду велики дерби од 18.30.

Ајнтрахт је наставио низ лоших резултата, па послије 14. пораза заузима 13. мјесто са 28 бодова.