Фудбалери Бајерна из Минхена побиједили су данас у гостима екипу Борусије Дортмунд са 1:0, у дерби мечу 27. кола њемачке Бундеслиге.

Једини гол на мечу постигао је Джошуа Кимих у 43. минуту.

Бајерн је овом побједом направио велики корак ка освајању титуле, пошто сада има седам бодова више од другопласираног Дортмунда.

Узбудљиво прво полувријеме почело је великом шансом Ерлинга Халанда већ у другом минуту. Он није успио да казни истрчавање Мануела Нојера са гола када је његов ударац на гол линији зауставио Давид Алаба.

Гереиро је у десетом минуту погодио мрежу Бајерна, али је погодак поништен због офсајда, а десетак минута касније добру прилику пропустио је Гнабри на другој страни.

Бајерн је у финишу полувремена “додао гас” и у 43. минуту стигао до водства сјајним голом Кимиха који је са двадесетак метара лобовао голмана Дортмунда.

У наставку утакмице темпо је опао, а како је меч одмицао домаћи тим је имао све мање снаге, док је Бајерн, на другој страни, контролисао и диктирао ритам.

Најбољу прилику у другом полувремену имао је до тада готово непримјетни Роберт Левандовски који је у 83. минуту погодио стативу.

Бајерн у наредном колу дочекује Диселдорф, док Дортмунд гостује Падерборну.