Mlada fudbalska U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici selekciju Velsa sa 1:0 u petoj utakmici Grupe 9 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Gol odluke postigao je Ševkija Resić u 74. minuti susreta.

U prvom poluvremenu bilježimo sjajnu priliku za Lukića koji se našao sam pred golmanom Velsa Przybekom, ali gostujući čuvar mreže je bio uspješniji u duelu jedan na jedan. Velšani u ovom periodu utakmice nisu imali mnogo prilika, a prvi šut ka golu Kovačevića su uputili tek u 38. minuti.

U nastavku su gosti zaigrali ofanzivnije, a najveću šansu su propustili u 60. minuti kada je Broadhead sa pet metara šutirao glavom, a golman BiH Kovačević odlično intervenisao.

Mladi “Zmajevi” su poveli u 74. minuti kada je debitant Ševkija Resić pogodio za 1:0, nakon sjajne asistencije Čavara.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i naši fudbaleri su uspjeli doći do vrijedna tri boda.

Pobjedom nad Velsom BiH je došla na treće mjesto Grupe 9 sa 7 bodova, koliko ima i drugoplasirana Belgija. Lider na tabeli je Njemačka sa 9 bodova nakon četiri odigrane utakmice.

Mlada reprezentacija BiH narednu utakmicu igra za četiri dana na gostovanju kod Moldavije.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu BHRT-a bhrt.ba.

TOK UTAKMICE

• Kraj utakmice! Mlada reprezentacija BiH je slavila sa minimalnih 1:0
  • 90′ U Zenici će se igrati još četiri minute, odlučio je sudija iz Ukrajine Balakin
  • 86′ Slobodan udarac za Velšane, ali sudija svira faul nad Sadikuom u petercu našeg tima
  • Ukoliko ostvari pobjedu, BiH će doći na treće mjesto Grupe 9 sa 7 bodova, koliko ima i drugoplasirana Belgija
  • 81′ Đokanović je zaprijetio sa 16 metara ali Przybek je bio siguran
  • Mladi Resić je u svom debitantskom nastupu za BiH postigao važan prvijenac
  • GOOOL! Ševkija Resić u 74. minuti pogađa za 1:0, nakon sjajne asistencije Čavara
  • 69′ Selektor Starčević je već izvršio pet izmjena. Kovač izlazi, a na teren će Đokanović, umjesto Lukića ulazi Mašić koji danas debituje za U-21 reprezentaciju BiH
  • Nova izmjena u sastavu reprezentacije BiH. Savić je u 66. minuti zamijenio Salčina
  • Gosti su u drugom poluvremenu mnogo konkretniji i opasniji. Selektor BiH Slobodan Starčević pokušava da osvježi sredinu terena. Umjesto Mustedanagića na terenu je Marić
  • 60′ Najbolja šansa za Vels. Broadhead je sa pet metara šutirao glavom, ali je Kovačević odlično intervenisao
  • Zaprijetio je Vels preko Lewisa čiji šut odlazi iznad gola Kovačevića
  • 57′ Žuti karton za Salčina koji je već četvrti igrač BiH u bilježnici ukrajinskog sudije Balakina
  • 50′ Oštar centaršut Mustedanagića u kazneni prostor Velsa gdje niko nije dirao loptu koja odlazi u gol aut
  • 46′ Izmjena u našem timu, Bradonjića mijenja Resić
  • Počelo je drugo poluvrijeme duela u Zenici između mladih selekcija BiH i Velsa
  • Kraj prvog poluvremena, nakon prvih 45 minuta nema golova (0:0)
  • “Zaoštrilo” se na terenu u posljednjim minutama prvog dijela. Žuti kartoni za Čavara i Lewisa
  • 43′ Beganović dobija javnu opomenu, drugu za BiH na utakmici
  • Završnica prvog poluvremena pripada fudbalerima Velsa koji su se oslobodili pritiska reprezentacije BiH
  • 38′ Prvi šut Velsa prema golu bh. tima. Šutirao je Broadhead, a lopta odlazi pored desne stative
  • Terenska inicijativa mladih “Zmajeva”, Velšani još uvijek bez prave prilike u prvom poluvremenu
  • 33′ Bradonjić je sjajno šutirao, a lopta nakon bloka odbrambenog fudbalera Velsa odlazi u korner
  • Prvi žuti karton na susretu dobija reprezentativac BiH Mustedanagić
  • 21′ Sjajna prilika za Lukića koji se našao sam pred golmanom Velsa Przybekom, ali gostujući čuvar mreže je bio uspješniji u duelu jedan na jedan
  • Prvih 15 minuta protiče bez mnogo prilika na obje strane. Gosti iz Velsa još nisu zaprijetili golmanu našeg tima Kovačeviću
  • 6′ Prva šansa za Bosnu i Hercegovinu. Salčin je šutirao preko gola nakon dobre asistencije Lukića
  • Počela je utakmica u Trening centru NSBiH između mladih reprezentacija BiH i Velsa
Mlada reprezentacija BiH fudbal trening

Nakon četiri odigrana meča reprezentacija BiH zauzima četvrtu poziciju u Grupi 9 sa po jednom pobjedom i remijem te dva poraza, od Njemačke i Velsa. Ovo će biti prilika za izabranike selektora Slobodana Starčevića da se revanširaju Velšanima za minimalan poraz iz novembra prošle godine i da se drugom pobjedom priključe vrhu tabele.