Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Bugojnu od reprezentacije Njemačke sa 24:26 (15:15), u susretu petog kola kvalifikacija za Europsko rukometno prvenstvo.

Izabranici Ivice Obrvana odigrali su hrabro svih 60 minuta protiv favoriziranog protivnika, ali nisu uspjeli izbjeći poraz, iako su veći dio utakmice bili potpuno ravnopravan protivnik.

Nijemci su uglavnom imali prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila tri pogodka, ali su se bh. rukometaši uspijevali vratiti i do samog kraja držati utakmicu neizvjesnom.

Gosti su iz brzih kontranapada kažnjavali tehničke greške bh. momčadi i u 19. minuti poveli s tri gola razlike. No, rukometaši BiH nisu posustajali pa su do 25. minute uspjeli poravnati rezultat, a potom i prvi put povesti (13:12). Ipak, Nijemci su u nastavku ponovo preuzeli igru i preko nezaustavljivog Schillera došli do preokreta i novog vodstva. Gosti su imali dva gola prednosti, ali je BiH do kraja uspjela anulirati zaostatak i pogotkom Prce u posljednjoj sekundi na odmor otići s neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu prvih petnaestak minuta igralo se gol za gol, ali su ovoga puta reprezentativci BiH nešto češće bili u vodstvu. Ipak, Nijemci u 50. minuti dolaze do dva pogotka prednosti što su do kraja uspjeli i zadržati. Rukometaši BiH pred kraj su imali priliku za izjednačenje, ali nisu uspjeli pronaći put preko čvrste obrane njemačkog tima koji je došao do pete pobjede u kvalifikacijama.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Perić sa šest, Ovčina sa četiri te Malinović i Vranješ sa po tri gola, dok su Njemačku predvodili Schiller sa deset, Kastening sa sedam i Kuhn sa pet pogodaka.

– Odigrali smo vrhunsku utakmica protiv jednog od favorita za olimpijsko zlato. Šteta što dobra igra nije nagrađena bodom, mislim da smo ga zaslužili, a odlučile su nijanse. Uvjeren sam da ćemo se plasirati na EP, premda ostaje žal za večerašnjim porazom – rekao je nakon utakmice izbornik Obrvan.

Rukometaši BiH nakon pet kola drže drugo mjesto sa četiri boda, a u posljednjem kolu 2. svibnja u Grazu gostuju reprezentaciji Austrije.

• Kuhn za 25 – 23 vodstvo Njemačke, ima tu još da se igra, ali se bojimo da je to to… Još dvije minute do kraja
  • Izvrsni Josip Perić smanjuje na 24 – 23, minuta je 27.
  • Burić smanjuje, Njemačka vodi 23 – 22, ubrzo nakon tog zabijaju opet Nijemci, Kastening zabija za 24 – 22
  • Kuhn za + 2 Njemačke. 23 – 21 je
  • U 19. smo minuti nastavka
  • Kuhn za 22 – 21 Njemačke
  • Mirko Herceg postiže svoj prvi i 21. gol za BiH, 21 – 21 je trenutno
  • Schiller je upravo dostigao dvoznamenkasti broj pogodaka na utakmici. Minuta je 16. drugog dijela utakmice, a on je zabio 10. gol za prednost gostiju od 21 – 20. Nevjerojatnih 10 golova.
  • Evo vam jedna statistička poslastica. Koliko brzim tempom se igra utakmica, govori podatak da je u 42. minute palo 40 golova. To je gotovo gol po minuti
  • Poravnava Kuhn na 20 – 20
  • Josip Perić svojim petim golom dovodi nas do novog vodstva, 20 – 19 je za BiH
  • Brz odgovor Kasteninga za 19 – 19
  • Vranješ nam vraća vodstvo, 19 – 18 za BiH
  • Schiller kao da igra na struju! 18 – 18 je, njegov deveti gol
  • BiH vodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Perić postiže svoj vrijedan, četvrti gol!
  • Haseljić je izjednačio na 16 – 16, neumorni Schiller svojim osmim golom potom diže vodstvo Njemačkoj na 16 – 17, da bi odgovorio Vranješ vrlo brzo i poravnao na 17 – 17 svojim drugim golom na utakmici
  • Julius Kuhn vraća vodstvo Njemačkoj, 16 – 15 je sada, 5. minuta drugog poluvremana je u tijeku
  • Počelo je drugo poluvrijeme, Prce je sada u ulozi strijelca i BiH opet ima “iks”, 15 – 15 je
  • Poluvrijeme! Sve u svemu – dobro je, imamo isk protiv izrsne Njemačke
  • 15 – 15 nakon 30. minuta susreta
  • Prceee institucijo! Nova njegova asistencija, na – 1 smanjuje Ivan Karačić, 15 – 14 je u finišu prvog dijela za Njemačke
  • Ovčinaaaaa za prvo vodstvo BiH!!! 13 – 12 je, ali ubrzo je “iks”, poravnava Schiller pa uskoro i preokreće na 14 – 13 za Njemačku, a onda Kastening za + 2 Njemačke, 15 – 13 je. Prva je ovo 3 – 0 serija Njemačke…
  • Minuta je 28., 12 – 12 je, nekoliko minuta smo bez golova, 7 naših se upisalo u strijelce do sada, i 6 njemačkih igrača. Kod nas su zabijali (do sada) Ovčina i Perić po 3 puta, Malinović 2 puta te po jednom Stjepanović, Haseljić, Terzić i Vranješ. Njemački rukometaši su zabijali postotno manje – njih 6. Schiller ima 5, a Kastening 3 komada. Po jednom su mrežu BiH tresli Golla, Wiencek, Herman i Knorr
  • Izjednačenjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Mirsad Terzić za 12 – 12, bravo, idemo ovo okrenuti prije poluvremena!
  • Bravooooo Stjepanoviću, odličnom Prcinom asistencijom opet smo na – 1, sada je 12 – 11 za Njemačku
  • Malinović za 12 – 10
  • Sada je 11 – 9, smanjio je Malinović, odmah potom prvim svojim golom Heymann diže na 12 – 9
  • Peti gol Schillera, 11 – 8 za Njemačku
  • Schiller se baš raspucao, 21. je minuta, on postiže svoj 4. pogodak, Njemačka ima + 2, 10 – 8 za njih
  • Smanjuje Ovčina, treći njegov gol, 9 – 8 je za Njemačku
  • Minuta je 19, evo vam malo statistike. Mi smo zabili jedan sedmerac, kao i Njemačka. Oni su zabili 4 brza gola, mi nijedan, efikasnost šuta im je 75 posto, a nama nama 64, a vratari obje momčadi imaju po 3 obrane. Tu su i po dva žuta te dva puta po dvije minute na obje strane
  • Zagrijavanje je u toku, ekipa BHRT-a na terenu sa rukometnim zmajevima

Rukometaše Bosne i Hercegovine u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo ove sedmice čekaju dva veoma teška duela. Prvi sa Njemačkom danas u Bugojnu, a zatim 2. maja u Grazu sa Austrijom.

Mnogo je kombinacija u kojima se bh. tim može domoći završnice EURO 2022, pa čak i u slučaju da izgubi obje preostale utakmice u grupi 2, ali o tome selektor Ivica Obrvan i njegovi izabranici ne žele razmišljati.