Reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru UEFA Lige na Bilinom polju u Zenici protiv Holandije je osvojila jedan bod. Rezultat je bio 0:0.

• blagi pritisak reprezentacije BiH od 27. minute
  • 26. minuta prekršaj na sredini, slobodan udarac za BiH
  • 25. minuta, igra se najviše na polovini terena
  • Ponovo pritisak igrača Holandije, igra se 21. minut
  • još jedna dobra akcija BiH ali na žalot bez uspjeha, korner za Zmajeve u 16. minuti
  • 14. minuta pritisak Holandije ponovo, ali i dobro postavljena odbrana BiH
  • velika prilika u12. minuti za BiH ali bez pogotka
  • blagi pritisak gostujućih fudbalera
  • velika šansa za De Vraja u 6 minuti
  • utakmica je počela
  • intonirane su himne, sve je spremno za duel

Ovo je prvi međusobni susret ovih selekcija.

Glavni sudija biće Ištvan Kovač iz Rumunije, a pomagaće mu zemljaci Ovidiu Arten i Valentin Avram. Četvrti sudija biće Sergei Ivanov iz Rusije.

Naš današnji protivnik je u dosadašnjem dijelu UEFA Lige nacija odigrao dva domaća susreta u kojim je sa 1:0 pobijedio Poljsku golom Stevena Bergvijna u 62′, te je poražen od Italije istim rezultatom.

Od igrača pozvanih za današnji meč najviše nastupa za selekciju Holandije upisao je defanzivac Ajaksa Delej Blajnd (69), dok su najviše golova postigli Memfis Depej (19) i Džordžino Vijnaldum (18).