Vozač Red Bula Maks Verstapen pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Abu Dabija, posljednjoj u ovogodišnjem šampionatu. Verstapen je krenuo sa pol pozicije, vodio je od početka do kraja trke i ostvario drugu pobjedu u sezoni, ukupno 10. u karijeri.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Mercedesa Valteri Botas sa 15,976 sekundi zaostatka, a treći je bio njegov timski kolega sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton, koji se vratio na stazu nakon što se oporavio od korona virusa. On je kroz cilj prošao sa 18,415 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Vozač Red Bula Aleksandar Albon zauzeo je četvrto mjesto, a peto i šesto mjesto vozači Meklarena Lando Noris i Karlos Sainc. Te pozicije omogućile su Meklarenu da osvoji treće mjesto u šampionatu konstruktora. Protiv Sainca je pokrenuta istraga zbog spore vožnje u boksu, a odluka o eventualnoj kazni biće objavljena kasnije.

Vozač Renoa Danijel Rikardo zauzeo je sedmo mjesto, a on je osvojio i dodatni bod za najbrži krug trke, osmi je bio Pjer Gasli iz Alfa Taurija, deveto mjesto zauzeo je Esteban Okon iz Renoa, a 10. je bio Lens Strol iz Rejsing Pointa.

Sezona je zbog pandemije korona virusa počela u julu, Mercedes je obilježio takmičenje osvajanjem sedme šampionske titule, a njegov vozač Luis Hamilton osvojio je sedmu šampionsku titulu i izjednačio se sa Mihaelom Šumaherom.

U ovoj trci na bolidima Mercedesa bila su ispisana imena svih zaposlenih u fabrici koji su ove godine učestvovali u osvajanju šampionske titule.

U današnjoj trci Fetel je posljednju put vozio za Ferari, pošto će od naredne sezone voziti za Aston Martin, a u italijanskoj ekipi zamijeniće ga Sainc, koji je danas posljednji put vozio za Meklaren. Vozač Rejsing Pointa Serhio Peres danas je vozio posljednji put za tu ekipu pošto nema ugovor za narednu sezonu. On nije završio trku zbog kvara na motoru.

Posljednju trku za Reno vozio je Danijel Rikardo, pošto će od sljedeće sezone voziti za Meklaren, a na stazi Jas Marina posljednji put u Formuli 1 nastupio je Kevin Magnusen, koji je vozio za Has.