Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Evropsku ligu nakon što su večeras u Ljubljani savladali Olimpiju sa 3:2.

Olimpija je povela u 19. minuti golom Ivanovića, a izjednačio je Nemanja Bilbija u 52. minuti. Novu prednost domaćem timu donosi Vombergar u 81. minuti (2:1), a tri minute kasnije sjajni Bilbija postiže drugi gol na utakmici za izjednačenje 2:2.

Poslije prvih 90 minuta rezultat u Ljubljani je bio neriješen 2:2 i putnika u treće pretkolo odlučili su produžeci.

Zrinjski je poveo 3:2 već u drugoj minuti produžetka pogotkom Ivančića, nakon ubačaja Filipovića koji je učestvovao kod sva tri pogotka “Plemića”.

Olimpija do kraja utakmice nije uspjela doći do izjednačenja i Mostarci su zasluženo slavili prolaz u narednu rundu kvalifikacija.

Zrinjski će u trećem pretkolu Evropske lige igrati protiv kiparskog APOEL-a koji je danas sa 4:1 savladao ekipu Kaysar Kyzylorda (Kazahstan).

Zrinjski Olimpija

Trener Mladen Žižović u Sloveniju je poveo dvadeset igrača; vratare Brkića, Horkaša i Soldu; braniče Ćorluku, Barbarića, Stojkića, Jakovljevića, Ibaneza i Sadikua; veznjake Zlomislića, Todorovića, Govedaricu, Trebotića, Enina, Filipovića i Tičinovića; te napadače Kunića, Ivančića, Bilbiju i Mašića.

“Svi igrači su zdravi i vidjet ćemo nakon treninga tko će krenuti u prvih jedanaest. Ovih 20 igrača ravnopravno konkurira za početnu postavu. Neću puno kalkulirati sa sastavom”, kazao je Žižović uoči sinoćnjeg treninga na stadionu Stožice.

Dodao je kako je Olimpija ozbiljna momčad, ali da Zrinjski ima realne šanse doći do pobjede i prolaza u sljedeće pretkolo.

“Imaju nekoliko ozbiljnih igrača na koje moramo obratiti pažnju. Ono što bi mi trebali iskoristiti je to što oni imaju dosta novih igrača, možda još nisu u ritmu i možda nisu u potpunosti uigrani. Generalno, ekipa koja uđe u dobar ritam, ekipa koja postigne prvi gol bit će u velikoj prednosti, a nadam se da ćemo to biti mi”, kazao je Žižović.

U ovoj fazi natjecanja igra se samo jedna utakmica.